czwartek, 11 lutego 2016

WIARA

Fandom: Harry Potter
Pairing: Dramione
Rozdziały: 12/12 (słów: ok. 33k)
Gatunek: angst
Dodatkowe tagi: getting together, war
Klasyfikacja: T
Beta: Grindylow (bez rozdziału XII) — należą się jej ogromne podziękowania, bo wytrzymała ze mną tyle czasu i dzięki jej pomocnym uwagom to opowiadanie stało się dużo lepsze. DZIĘKUJĘ! :)

Opis:

Trwa wojna. Voldemort został pokonany przez Harry’ego w bitwie o Hogwart, jednak znalazł sposób, by odrodzić się na nowo. Czarodzieje walczący o wolność magicznego świata musieli zejść do ukrycia, ale dalej pojedynkują się ze śmierciożercami. Mimo to szala zwycięstwa przechyla się na stronę Czarnego Pana...
Hermiona znajduje Draco Malfoya, który ukrywa się na przedmieściach Appledore. Czy wyda go w ręce Zakonu? A może nawiążą współpracę, przez co jej własne poglądy na temat „jasnej strony” nie będą już tak klarowne? Co da jej Draco i co ona da mu w zamian?
Nie będzie słodko ani kolorowo. Nie będzie wielkiej miłości ani pięknych wyznań. Nie napisałam bajki. To jest opowieść o przełamywaniu barier, zrozumieniu i... wierze — w siebie, w innych i w to, co nas otacza.
PS Dobra, przyznaję się, momentami może być uroczo. ;D


N/A: 

Historia powstała na konkurs miniaturkowy przeprowadzony przez administrację DRAMIONE PL i zajęła 1. miejsce. Dziękuję za zorganizowanie go, bo dzięki niemu przypomniałam sobie, jak bardzo lubię pisać. :)

Wersja publikowana na tym blogu jest poprawiona i bardziej rozszerzona niż ta konkursowa. ;)


Jako wyzwanie dostałam takie trzy elementy:


1.


2. Mroczny Znak

3. EliksirNie przedłużając, mam nadzieję, że odnajdziecie w tym opowiadaniu coś dla siebie, a dla tych, którzy przebrną przez te strony, nie będzie to czas stracony. :)
SPIS TREŚCI:

WIARA

I
V
XBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon
Irlandka
Land of Grafic
Natello
Fan Art